Co musíš vidět v Paříži

Co musíš vidět v Paříži

Paříž je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě. S jeho nádhernou architekturou, živou historií a nezapomenutelnou atmosférou je cílem milionů turistů každý rok. Ať už zažíváte Paříž na čtyři dny nebo týden, existuje mnoho věcí, které byste měli vidět, abyste si ho plně užili. Následující článek vám ukáže 5 věcí, které byste měli vidět v Paříži.

Eiffelova věž

Eiffelova věž je nejznámější pařížská památka a místo, které je na seznamu věcí, které musíte vidět, pokud navštívíte Paříž. Tato věž postavená v roce 1889 je nejvyšší stavbou v Paříži a jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí na světě. Její výška 323 metrů je jistě něco, co musíte vidět. Na vrcholu věže lze spatřit malebné pohledy na město a v některých místech dokonce vidíte dva státy – Francii a Německo. Věž je také domovem pro vědecké experimenty a taky tam můžete vidět restauraci, obchody se suvenýry a dokonce i věž, která se otáčí 360 stupňů. Věž je světovým kulturním symbolem a je to vyhlášené stavení, které je součástí krajiny Paříže.

Notre Dame de Paris

Notre Dame de Paris je významná pozůstatky gotického architektonického stylu, jejíž historie se datuje až do 12. století. Tato slavná katedrála je symbolem Paříže a je považována za jeden z nejvýznamnějších kulturních klenotů Francie. Katedrála je neustále obklopena zástupy turistů a obdivovatelů z celého světa, kteří se chtějí podívat na její kouzlo.

Interiér katedrály je obklopen nádhernými sochami a malebnými vitrážemi. Návštěvníci se mohou také projít po okolních terasách a prohlédnout si místní přírodní scenérii. K tomu všemu je vevnitř katedrály i mnoho připomínek, které připomínají její dlouhou historii. Součástí katedrály je také zvonice, kde se nachází slavný zvon Emmanuel. Notre Dame de Paris je jedinečným pozoruhodným místem, které stojí za to navštívit.

Louvre a mona lisa

Louvre je největší muzeum v Paříži a jedním z nejvýznamnějších muzeí na světě. Jeho sbírka je velmi impozantní a je domovem pro obrazy, sochy a další umělecká díla všech druhů a období. Nejslavnějším obrazem muzea je Mona Lisa od Leonarda da Vinciho. Tento obraz je veřejnosti přístupný a prohlídka ho je neoddělitelnou součástí procházky muzeem. Mona Lisa je nejslavnějším a nejpopulárnějším obrazem Louvru a vystavena je v galerii sálů krátkého výhledu. Obraz je neuvěřitelně detailní a díky jeho tajemnému příběhu a nádherným barvám je fascinující pozorovat. Navštívit Louvre a prohlédnout si tento obraz je skutečným zážitkem a jednou z nejdůležitějších věcí, které byste měli vidět, pokud se chystáte do Paříže.

Champs-Élysées

Champs-Élysées je jedna z vůbec nejznámějších ulic v Evropě. Projdete-li se po své délce, uvidíte všechen luxus a slávu. Jste-li v Paříži, rozhodně byste měli tuto ulici vidět.

Pokud se vám počasí podaří, vydejte se na Champs-Élysées ve večerních hodinách. Toto proslulé místo se promění v překrásné místo plné života. Ulici lemují stromy a oblíbené obchody, které se osvětlují večerními světly. Když se projdete po Champs-Élysées, užijte si jedinečnou atmosféru, kterou toto místo poskytuje.

Světlo esplanády Triumfální brány

Triumfální brána esplanády je jednou z nejpopulárnějších památek v Paříži. Je to nejen symbol boje Francie za svobodu, ale také pozoruhodný architektonický skvost. Každý večer se brána otevírá, a na ní se odráží světlo tisíci umělých světel. Každé světlo má vlastní design, který symbolizuje vítězství Francie. Esplanáda je obklopena historickými budovami, jako je Louvre a Musée d’Orsay. Tyto budovy jsou osvětleny prohlubujícím se žlutým světlem, které se prolíná s kontrastujícím modrým světlem brány. To vytváří okouzlující pohled, který je nezapomenutelný. Zažít jeho krásu je must pro každého, kdo navštíví Paříž.