Top památky Paříž

Top památky Paříž

Paříž je jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst na světě. Je plná historie, kultury a památek. Každý rok přitahuje miliony turistů, kteří mají zájem o návštěvu některého z jejích významných památníků. Tento článek se zaměří na nejvýznamnější památky Paříže, které stojí za to navštívit.

Eiffelova věž – symbol Paříže

Nedílnou součástí francouzského krajinného pohledu a oblíbeným místem pro fotografy a turisty. Mužem, který stojí za stavbou tohoto ikonického symbolu Paříže, je Gustave Eiffel. V roce 1889 byla věž slavnostně otevřena na příležitost Svetové výstavy.

Měřící 984 schodů a vyhlídkové terasy ve výšce 276 metrů a 187 metrů, je to oblíbené místo pro návštěvníky Paříže. Eiffelova věž má také svou vlastní restauraci, která obchází celou věž a nabízí dechberoucí pohledy na město. Je to unikátní zážitek a symbol Paříže, který nesmí chybět v každém cestování do tohoto fantastického města.

Notre Dame – památník katolické víry

Notre Dame je jedním z nejznámějších katolických památníků Paříže. Nachází se na ostrově Île de la Cité a jeho historie sahá až k 11. století. Díky své středověké kráse a atmosféře je Notre Dame tím nejpopulárnějším katolickým památníkem ve městě. Kostel má šestimístnou kopuli, úžasné vitráže, výjimečné klenby a slavnou pařížskou obrazovku v podobě dvaadvaceti soch svatých. Exteriér je tvořen nápadnými gotickými prvky. Je to skvělé místo pro návštěvu a prohlídku, kde se turisté mohou bavit pohledem na gotické umění, monumentální sochy a výjimečnou architekturu.

Champs-Élysées – jedna z nejslavnějších ulic

Champs-Élysées je jednou z nejslavnějších ulic celého světa. Tato čtvercová avenida se táhne od Place de la Concorde až k Arc de Triomphe a je obklopena luxusními obchody, starožitnictvími, restauracemi a oblíbenými pařížskými butiky. Tato slavná ulica je domovem mnoha známých památek a atrakcí včetně obřího obchodního centra Les Galeries Lafayette, oblíbeného Grand Palais a Grand Rex kina. Navíc je třeba vyzdvihnout nádhernou výzdobu – na Champs-Élysées jsou umístěny statní sochy a fontány, které se staly symbolem Paříže. Kromě toho je tato ulica vždy plná turistů a obyvatel, kteří se chodí procházet a obdivovat okouzlující architekturu. Paláce, jako je Petit Palais, katedrála Sacre-Coeur a Louvre, jsou také jednou z atrakcí Champs-Élysées, kterou by neměl nikdo minout.

Louvre – jeden z nejvýznamnějších muzeí

Louvre je jedno z nejvýznamnějších muzeí světa se svou bohatou historií, která sahá až do 12. století. Sloužilo jako palác králů, kteří ho rozšiřovali po celé 17. století. V roce 1692 byly do muzea přivedeny vzácné sbírky obrazů, soch, rukopisů a mnoha dalších uměleckých artefaktů věnovaných Francouzskou královnou Marii Antoinettou. Od té doby je Louvre jedním z nejdůležitějších uměleckých galerií na světě.

Nejznámější sbírkou Louvru je Mona Lisa od Leonarda da Vinci, která je jedním z nejproslulejších obrazů na světě. Obraz je uložen v Salle des États v Louvru, kde se nachází také další obrazová umělecká díla od Michelangela a Rafaela. Také sala má velkou historickou hodnotu, protože to byl původní pokoj pro královskou rodinu. Louvre je opravdu jednou z nejvýznamnějších památek Paříže a jehož návštěva by měla být součástí každého zájezdu do Paříže.

Arc de Triomphe – monumentální vítězství

Arc de Triomphe je nejslavnější a největší ze všech památek Paříže. Tento monument pocházející z 19. století stojí v centru Paříže na Place Charles de Gaulle. Jeho vnitřní stěny jsou vyzdobeny reliéfy, postavy a ornamenty, které symbolizují Napoleonovo vítězství. Na vrcholu stavby se nachází reliéf s obrazem císaře jako triumfálního vítěze.

O fasádě Arc de Triomphe jsou obdivuhodné intricate řezy, vytesané na betonu, a vrcholu monumentu se nachází žulová kopule. Na památníku jsou také umístěny vlajky dějin Francie a vůdci, kteří ji pomohli naplnit. Kromě toho tam všude je poznamenání vítězství Francie a jejích hrdých občanů v průběhu let. Je to jeden z nejúchvatnějších a nejvýznamnějších památníků Paříže.