Montmartre

Montmartre

Montmartre je malebná čtvrť v severní části Paříže. Je to místo plné historie, umění a romance, které přitahuje milióny návštěvníků každý rok. V Montmartru se začaly psát slavné příběhy slavných umělců jako je Pablo Picasso nebo Vincent van Gogh. Kromě toho je to skvělé místo, kde si můžete užít nádhernou vyhlídku na celou Paříž. Navíc je to ideální místo pro milovníky umění, kteří si mohou vychutnat nejlepší památky a muzea.

Historie montmartru

Historie této oblasti, která je zdejším srdcem, sahá až do 16. století, kdy byla osada nazývána Montmartre. Montmartre se brzy stal poznávacím znamením Paříže a stal se místem bohemia, umělců a básníků.

Světově proslulé umělecké centrum Montmartru se nachází na místě, kde stávala kdysi románská kaple, která byla později přestavěna na kostel sv. Petra. V roce 1534 byla založena první obec Montmartre, která se stala místem bohemia, umělců a básníků. Montmartre byl domovem takových slavných umělců jako Vincent van Gogh, Claude Monet, Auguste Renoir, Pablo Picasso, Salvador Dalí a další. Oblast se stala symbolem Paříže a zářícím skvostem s příchodem věku moderního umění.

Umění montmartru

Montmartre je považováno za jeden z nejúžasnějších uměleckých a kulturních center města. Je domovem mnoha slavných umělců, kteří se snaží tvořit něco nového a překračují hranice běžného umění.

Můžete najít mnoho galerií a muzeí, kde můžete obdivovat vynikající umělecké dílo. Existují i různé podniky a kluby, kde se konají kulturní akce, koncerty a divadelní představení. Montmartre je také domovem slavného Sacré Coeur – monumentu, který je jedním z nejznámějších symbolů Paříže.

Montmartre Sacré Coeur
Montmartre Sacré Coeur

Romantická atmosféra Montmartru

Atmosféra Montmartru je jedinečná a tvoří okouzlující pozadí pro procházky starými uličkami, které vám dovolí vstoupit do historie a být svědkem jejího vyprávění.

Romantická atmosféra Montmartru se projevuje v každém kroku. Jeho malebné uličky, místní restaurace, kavárny a lavičky, které jsou vybaveny úžasnými výhledy na Eiffelovku, vás přenášejí do jiného světa a umožňují vám se ztratit v romantických zákoutích. Atmosféra Montmartru je velmi romantická a ještě více se projevuje, když se setmí a osvící místní bary a restaurace.

Světoznámí umělci Montmartru

Zde se v průběhu staletí nacházely ateliéry mnoha slavných umělců. Od renesance až po současnost se zde setkávali známí malíři, básníci a herci.

Návštěvníci Montmartru se mohou setkat se jmény, jako jsou Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Edouard Manet, Pierre-Auguste Renoir, Claude Monet, Maurice Utrillo a Auguste Renoir. Proslulí básníci, jako byl Charles Baudelaire, se také v Montmartru inspirativně seznamovali. Filmové hvězdy, jako je Jean Renoir, Sergio Leone a Charlie Chaplin, také strávili čas v tomto slavném pařížském kvartálu.

Návštěvníci montmartru

Montmartre je obzvlášť oblíbeným místem pro turisty, kteří sem přicházejí z celého světa, aby prožili některé z jeho známých atrakcí. Návštěvníci často navštěvují slavný kostel Sacré-Coeur, který stojí na nejvyšším bodě Montmartru, a obdivují výhled na Paříž a jeho okolí. Dalšími atrakcemi jsou Place du Tertre, kde můžete vidět umělce, kteří nabízejí své výtvory, a nejslavnější pouliční umělec všech dob, Le Mur des Je t’aime, který je obklopen tvůrčími graffiti. Na úpatí Montmartru se nachází Moulin Rouge, který je známý jako nejslavnější divadlo ve Francii. Návštěvníci mohou procházet po úzkých uličkách, prohlédnout si originální obchůdky a restaurace, navštívit muzea nebo jen strávit večer v jednom z popularních barů. Možností je bezpočet a Montmartre je jedním z nejživějších a nejoblíbenějších míst v Paříži.